Catalog
Go Green!
Additional Resources
Volume Discounts May be Available. Call 1-800-860-8891 for Details.
Furniture > Room Accessories > Signs & Sign Holders
Office Supplies > Room Accessories > Signs & Sign Holders
Office Supplies > Room Accessories > Signs & Sign Holders
Universal® Mini Table-Top Sign 1.5 x 2, Clear
Manufacturer Number: 76861
Number: UNV-76861
Add item to cart:
$18.54
/ Package
This item is not in stock and will take a few days to arrive into our warehouse
Product Details |
Package* Information |
|---|---|
| Product Details: | |
| Number: | UNV-76861 |
| Description: | Universal® Mini Table-Top Sign 1.5 x 2, Clear |
| Additional Information: |
Measuring 1.5" x 2", they will stand either horizontally or vertically and are great for displaying product and marketing details, pricing and other information. Durable clear styrene construction protects signage from dirt and damage. Multi-pack includes 10 mini sign holders and 10 blank inserts. These mini table top clear sign holders are ideal for a variety of uses. They will stand either horizontally or vertically and are great for displaying product and marketing details, pricing and other information. Includes blank paper inserts for creating individual signage. Durable clear styrene construction protects signage from dirt and damage. Multi-pack includes 10 mini sign holders and 10 blank inserts. |
| Status: | Current |
| Manufacturer Number: | 76861 |
| Manufacturer Name: | Universal Office Products |
| Supplier categories | Furniture, Room Accessories, Signs & Sign Holders |
| Country of origin | CN |
| Unspsc | 60101603 |
| Warranty | Manufacturer's limited one-year warranty. |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Height (Max) | 2" |
| Face Color(s) | Clear |
| Width | 1.5" |
| Depth | 1.13" |
| Shape | Rectangle |
| Orientation | Horizontal, Vertical |
| Size | 1.5 x 2 |
| Write-On/Wipe Off Surface | No |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Frame Material | Plastic |
| Loading | Side |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Frame Color | Clear |
| Base Material | Plastic |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Package Includes | (10) Blank Paper Inserts for Creating Individual Signage |
| Global Product Type | Sign Frames & Holders |
| Placement | Desktop |
| Insert Size | 1.5 x 2 |
| Material(s) | Plastic |
| Height | 2" |
| Product Compostability Indicator | N |
| Unit: Box | |
| Unit: | Box |
| Density: | 23.6865 |
| Height: | 2.65 |
| Length: | 10.8 |
| Shipping Dimensions: | 10.8" x 7.8" x 2.65" |
| Upc Code: | 30087547768618 |
| Case Cube: | 0.12919 |
| Weight: | 3.06 |
| Width/Diameter: | 7.8 |
| Unit: Carton | |
| Unit: | Carton |
| Density: | 20.88349 |
| Height: | 11.35 |
| Length: | 11.42 |
| Shipping Dimensions: | 11.42" x 8.35" x 11.35" |
| Upc Code: | 50087547768612 |
| Case Cube: | 0.62633 |
| Weight: | 13.08 |
| Width/Diameter: | 8.35 |
| Unit: Package | |
| Unit: | Package |
| Density: | 106.61525 |
| Height: | 1.15 |
| Length: | 2.05 |
| Shipping Dimensions: | 2.05" x 1.65" x 1.15" |
| Upc Code: | 00087547768617 |
| Case Cube: | 0.00225 |
| Weight: | 0.24 |
| Width/Diameter: | 1.65 |

0
