Catalog
Go Green!
Additional Resources
Volume Discounts May be Available. Call 1-800-860-8891 for Details.
AT-A-GLANCE® Plan. Write. Remember.® Planning Notebook Two Days Per Page , 8.25 x 5, Black Cover, Undated
Manufacturer Number: 80-6121-05
Number: AAG-80612105
Add item to cart:
$34.29
/ Each
This item is not in stock and will take a few days to arrive into our warehouse
Product Details |
Each* Information |
|---|---|
| Product Details: | |
| Number: | AAG-80612105 |
| Description: | AT-A-GLANCE® Plan. Write. Remember.® Planning Notebook Two Days Per Page , 8.25 x 5, Black Cover, Undated |
| Additional Information: |
Planning and note taking all in one. Two days per page with lined planning space; works with any year. HOT Spot reminder section for each day. Special pages: Three-year reference calendar, index sheet, event planning and quick reference pages. Perfect-bound cover includes gusseted pocket and ribbon page marker. Bungee closure. Plan. Write. Remember. planning notebook with HOT Spot reminders helps you remember what you need to do, despite distractions or interruptions that come your way. Planning and note taking all in one. Two days per page with lined planning space; works with any year. HOT Spot reminder section for each day. Special pages: three-year reference calendar, index sheet, event planning and quick reference pages. Perfect-bound cover includes gusseted pocket and ribbon page marker. Bungee closure. |
| Status: | Current |
| Manufacturer Number: | 80-6121-05 |
| Manufacturer Name: | AT-A-GLANCE |
| Supplier categories | Office, Calendars, Planners & Personal Organizers, Appointment Books |
| Country of origin | China |
| Unspsc | 44112002 |
| Keywords | AT-A-GLANCE, Agendas, Annuals, Appointment Tracking, Dates, Dating, Organizers, Pages, Scheduling, Time-Management |
| Cover Material(s) | Poly |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Appointment Ruling | Open Scheduling |
| Julian Dates | No |
| Pocket Details | Double-Sided Clear Storage Pocket |
| Sheet Color(s) | White |
| Separate Sections | Event Planning, Index, Quick Reference, Three-Year Reference Calendar |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Closure Type | Elastic Band |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Academic Year | No |
| Dated/Undated | Undated |
| Color Family | Black |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Size (Bound-Side First) | 8.25 x 5 |
| Binding Details | Perfect Bound |
| Seasonal Availability | Yes |
| Calendar Format | Bi-Daily |
| Reversible | No |
| Binding Type | Glued |
| Calendar Spread Format | Two Days per Page |
| Global Product Type | Appointment Book/Personal Organizers |
| Refillable (Yes/No) | No |
| Cover Color(s) | Black |
| Unit: Each | |
| Unit: | Each |
| Density: | 47.60137 |
| Height: | 8.563 |
| Length: | 0.625 |
| Shipping Dimensions: | 0.625" x 5.25" x 8.563" |
| Upc Code: | 038576000759 |
| Case Cube: | 0.01626 |
| Weight: | 0.774 |
| Width/Diameter: | 5.25 |
| Unit: Box | |
| Unit: | Box |
| Density: | 46.06584 |
| Height: | 8.563 |
| Length: | 3.875 |
| Shipping Dimensions: | 3.875" x 5.25" x 8.563" |
| Upc Code: | 30038576000750 |
| Case Cube: | 0.10081 |
| Weight: | 4.644 |
| Width/Diameter: | 5.25 |
| Unit: Carton | |
| Unit: | Carton |
| Density: | 31.6847 |
| Height: | 4.75 |
| Length: | 11.375 |
| Shipping Dimensions: | 11.375" x 9.375" x 4.75" |
| Upc Code: | 50038576000754 |
| Case Cube: | 0.29314 |
| Weight: | 9.288 |
| Width/Diameter: | 9.375 |

0
