Catalog
Go Green!
Additional Resources
Volume Discounts May be Available. Call 1-800-860-8891 for Details.
AT-A-GLANCE® Lacey Weekly/Monthly Appointment Book Weekly Block Format Professional Artwork, 11 x 8.5, Black/White, 13-Month: Jan 2026 to 2027
Manufacturer Number: 541-905
Number: AAG-541905
Add item to cart:
$42.17
/ Each
This item is not in stock and will take a few days to arrive into our warehouse
Product Details |
Each* Information |
|---|---|
| Product Details: | |
| Number: | AAG-541905 |
| Description: | AT-A-GLANCE® Lacey Weekly/Monthly Appointment Book Weekly Block Format Professional Artwork, 11 x 8.5, Black/White, 13-Month: Jan 2026 to 2027 |
| Additional Information: |
Features a lacy overlay with a cream floral pattern on black. Covers 13 months from January to January with Julian dates. High-quality paper features superior ink bleed resistance. One week per two-page spread has ruled columns for each day with hourly appointments from 8AM to 6PM Monday through Friday. Weekends are untimed. One month per two-page spread has ruled daily blocks, notes space, and past/future month calendar references. Each month is tabbed to quickly flip to any date. Special pages include a holiday listing, 3-year reference calendar, event calendar, future planning, contacts and notes. Double-sided poly pocket for storage included. Under normal usage, the paper in this planner resists ink bleed with common writing instruments such as pencils, ballpoint pens, gel pens, felt tip pens and highlighters. Durable twin wire binding. Lacey Planner features a lacy overlay with a cream floral pattern on black. Covers 13 months from January to January with Julian dates. High-quality paper features superior ink bleed resistance. One week per two-page spread has ruled columns for each day with hourly appointments from 8AM to 6:00PM Monday through Friday. Weekends are untimed. One month per two-page spread has ruled daily blocks, notes space, and past/future month calendar references. Each month is tabbed to quickly flip to any date. Special pages include a holiday listing, 3-year reference calendar, event calendar, future planning, contacts and notes. Double-sided poly pocket for storage included. Durable twin wire binding. |
| Status: | Current |
| Manufacturer Number: | 541-905 |
| Manufacturer Name: | AT-A-GLANCE |
| Supplier categories | Office, Calendars, Planners & Personal Organizers, Appointment Books |
| Country of origin | United States of America |
| Unspsc | 44112004 |
| Calendar dated | true |
| Size (Bound-Side First) | 11 x 8.5 |
| Refillable (Yes/No) | No |
| Julian Dates | Yes |
| Color Family | Black |
| Cover Material(s) | Soft-Touch Fiber Blend |
| Cover Color(s) | Black/White |
| Global Product Type | Appointment Book/Personal Organizers |
| Binding Details | Twin-Wire |
| Reversible | No |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Edition Year | 2024 to 2025 |
| Binding Type | Wire-O |
| Dated/Undated | Dated |
| Calendar Term | 13-Month (Jan to Jan) |
| Sheet Color(s) | Natural/Black |
| Appointment Ruling | 60 min, 7 AM to 8 PM (Mon-Fri), Open Scheduling (Sat-Sun) |
| Calendar Format | Weekly, Monthly |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Calendar Reference Blocks | Past Month, Future Month |
| Academic Year | No |
| Calendar Spread Format | One Week per Two-Page Spread, One Month per Two-Page Spread |
| Seasonal Availability | Yes |
| Sheets per Calendar/Planner | 160 |
| Special Features | Professional Planner—Weekly block format. |
| Page Theme | Lacey Artwork |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Unit: Box | |
| Unit: | Box |
| Density: | 33.32471 |
| Height: | 11.375 |
| Length: | 1.5 |
| Shipping Dimensions: | 1.5" x 9.5" x 11.375" |
| Upc Code: | 10038576919720 |
| Case Cube: | 0.0938 |
| Weight: | 3.126 |
| Width/Diameter: | 9.5 |
| Unit: Carton | |
| Unit: | Carton |
| Density: | 27.45352 |
| Height: | 12.313 |
| Length: | 10.125 |
| Shipping Dimensions: | 10.125" x 6.313" x 12.313" |
| Upc Code: | 30038576332042 |
| Case Cube: | 0.45546 |
| Weight: | 12.504 |
| Width/Diameter: | 6.313 |
| Unit: Pallet | |
| Unit: | Pallet |
| Upc Code: | 70038576919722 |
| Unit: Each | |
| Unit: | Each |
| Density: | 27.38031 |
| Height: | 11.375 |
| Length: | 0.625 |
| Shipping Dimensions: | 0.625" x 9.25" x 11.375" |
| Upc Code: | 038576332041 |
| Case Cube: | 0.03806 |
| Weight: | 1.042 |
| Width/Diameter: | 9.25 |

0
